W związku z rosnącym zanieczyszczeniem powietrza Stowarzyszenie ideaMYasto we współpracy z Radną Województwa Śląskiego, panią Lucyną Ekkert, zorganizowali I Tarnogórską Konferencję Antysmogową ,,Wysoka świadomość ≠ Niska emisja”. Podstawowym założeniem konferencji było  promowanie rozwiązań, które zmierzają do ograniczenia występowania smogu w powiecie tarnogórskim. W tym celu do udziału w konferencji zaproszono m.in. przedstawicieli Rady Powiatu oraz Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa tarnogórskiego starostwa, którzy przedstawiali swoje propozycje na poprawę sytuacji.

Mieliśmy ogromny zaszczyt wziąć udział w konferencji jako jeden z prelegentów. Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET S.A. były reprezentowane przez Wizeprezesa Zarządu, pana Piotra Frycza, który wygłosił prezentację na temat korzyści wynikających ze stosowania gazu LPG zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w samochodowych instalacjach gazowych.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, a wszystkim uczestnikom konferencji za poświęcony czas. Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom mamy realną szansę na wypracowanie rozwiązań, które skutecznie pomogą w walce z niską emisją.

Zdjęcia dzięki uprzejmości IdeaMYasto.