Łączymy siły! To właśnie hasło przyświecające przygotowaniom do zawiązania współpracy między Chemet S.A. i ZSTiO Mechanik.

11.02.2022 r. podpisaliśmy umowę, dzięki której każda z zaangażowanych stron zyska:

  1. Szkoła stworzy klasę branżową, gdzie uczniowie będą kształceni pod kątem umiejętności poszukiwanych na rynku pracy.
  2. Uczniowie zyskają praktyczne umiejętności, które będą mogli doskonalić podczas praktyk w Chemet SA w Polsce i we Francji.
  3. Chemet rozbuduje kadrę o nowych, wykwalifikowanych pracowników, których będzie mógł zatrudnić zaraz po zakończeniu szkoły.

Zachęcamy uczniów do zapisywania się do klasy branżowej w ZSTiO „Mechanik”.

Podpisanie dzisiejszej umowy to swoista klamra, łącząca współpracę między Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach, a Chemetem. W monografii dostępnej w szkole można przeczytać o pierwszej współpracy już w 1945 roku.

Gospodarzem spotkania na terenie Warsztatów ZSTiO był Dyrektor Marcin Ślęzak. Na uroczystości pojawili się również – Wicestarosta Powiatu Tarnogórskiego Sebastian Nowak.

Przedstawiciele Chemetu, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Operacji Międzynarodowych Piotr Frycz oraz Dyrektor ds. Finansowych Rafał Śliż omówili korzyści, jakie czekają w Chemecie na młodych absolwentów szkoły. O technicznych aspektach spawalnictwa opowiadali Technolog Spawalnik Artur Lepszy oraz Technolog Spawalnik Michał Boryczka.

Po części oficjalnej grupa młodzieży wraz z nauczycielami zwiedziła wydział Chemetu na ul. Zagórskiej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji stworzonej przez Mechanik TV: Umowa z Chemetem – 11.02.2022 – YouTube